Komar

Komar Ludzie często zagrożenia u zwierząt szukają u największych, najjadowitszych czy najniebezpieczniejszych przedstawicieli tego rzędu, takich jak węże, krokodyle, lwy czy rekiny. Często warto spojrzeć też na mniejsze nawet kilkumilimetrowe okazy, które stanowią dla nas ogromne zagrożenie. Wydają się one niepozorne a mogą wyrządzić wielkie szkody. Traktujemy je jako codzienność naszego życia, jako niewielkiego i małoznaczącego, ponieważ kilkumilimetrowy komar nic nie może nam zrobić. Pożywieniem komarów jest krew. Przez umieszczony w jamie gębowej aparat kłujący i ssący pobierają krew przez skórę ssaków, a najczęściej człowieka. Przez kontakt z naszą krwią komary mogą do naszego krwioobiegu przenieść wiele śmiertelnych chorób, najniebezpieczniejsze są: malaria, żółta febra, denga, filarioza, wirusowe zapalenie mózgu, gorączka doliny Rift. Komary występują prawie na całym świecie, w bardzo dużych populacjach i dlatego to czyni je najniebezpieczniejszymi zwierzętami żyjącymi na kuli ziemskiej.

4.00 avg. rating (85% score) - 1 vote
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. kredyt gotówkowy online aminokwasy bcaa derka padokowa ubranka dla psów liletink

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.