Aklimatyzacja

Aklimatyzacja Po przyjeździe z nowym członkiem rodziny czyli pieskiem do domu nie należy zostawiać go samego lub odwrotnie nie należy go zamęczyć na śmierć naszą opiekuńczością. Pies w nowym miejscu będzie na początku osamotniony i zagubiony. Należy pokazać mu jego miejsce, aby po woli przyzwyczajał się, że to jest jego kącik, azyl. Również należy zaznajamiać go z innymi pomieszczeniami. Tam gdzie nie wolno mu wchodzić należy zamknąć drzwi. Do psa należy dużo mówić używając odpowiednich słów, krótkich w rodzaju komend. Im szybciej on się z tym osłucha i przy naszej pomocy gestykulacyjnej co wolno a co nie , tym szybciej pies będzie się uczył. Jako szczeniak na pewno będzie sprawy fizjologiczne załatwiał w mieszkaniu zanim nauczy się dawania nam znać, że musi wyjść za potrzebą, czy trzymania dopóki my z nim nie wyjdziemy na spacer. W takim przypadku należy wydzielić mu miejsce łatwe do ścierania i przyzwyczajać go załatwiania tylko tam, a nie po całym mieszkaniu. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe. Jeśli jesteśmy dla psa dobrzy i nie robimy mu krzywdy i on odwdzięczy nam się w szybkim czasie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. obroża z apaszką Liletink tipi dla psa wędzidło miedziane

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.