Zwierzęta w klatkach

Zwierzęta w klatkach Zwierzęta w klatkach w zoo to wielka atrakcja. Ogólnie to sama idea zoo to ochrona zwierząt przed wyginięciem, ponieważ na wolność nie dałyby sobie rady w dzisiejszych czasach, albo działalność kłusownicza człowieka zniszczyłaby ten gatunek. Ogólnie to skoro zwierzęta są przetrzymywane to dlaczego by na nich nie zarobić, a więc ktoś wpadł na pomysł aby cały obiekt ogrodzić i oczywiście z czasem zacząć wpuszczać odpłatnie ludzi i pokazywać im swoje zbiory. Jest to dobry pomysł, ponieważ w taki właśnie sposób można zarobić na pokarm dla zwierząt i oczywiście opłacić pracowników, ponieważ zoo jednak potrzebuje obsługi wielu ludzi, a przede wszystkim opieki medycznej dla zwierząt, a przecież to kosztuje i to nie małe pieniądze. Oczywiście klatki musza być wielkie aby zwierzęta posiadały jakiś komfort życia. Jednak nie można liczyć się ze zbyt wielką ilością metrów kwadratowych, ponieważ nikogo ni stać na wykupywanie niezliczonych ilości ziemi. Zoo to bardzo dobre miejsce na spędzenie niedzieli wraz z rodziną.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. szybka chwilówka poidła dla koni tipi dla psa Lile Tink

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.