Wpisy z kategorii Zwierzęta

Komar

Komar Ludzie często zagrożenia u zwierząt szukają u największych, najjadowitszych czy najniebezpieczniejszych przedstawicieli tego rzędu, takich jak węże, krokodyle, lwy czy rekiny. Często warto spojrzeć też na mniejsze nawet kilkumilimetrowe okazy, które stanowią dla nas ogromne zagrożenie. Wydają się one niepozorne a mogą wyrządzić wielkie szkody. Traktujemy je jako codzienność naszego życia, jako niewielkiego i małoznaczącego, ponieważ kilkumilimetrowy komar nic nie może nam zrobić. Pożywieniem komarów jest krew. Przez umieszczony w jamie gębowej aparat kłujący i ssący pobierają krew przez skórę ssaków, a najczęściej człowieka. Przez kontakt z naszą krwią komary mogą do naszego krwioobiegu przenieść wiele śmiertelnych chorób, najniebezpieczniejsze są: malaria, żółta febra, denga, filarioza, wirusowe zapalenie mózgu, gorączka doliny Rift. Komary występują prawie na całym świecie, w bardzo dużych populacjach i dlatego to czyni je najniebezpieczniejszymi zwierzętami żyjącymi na kuli ziemskiej.

Ośmiornica

Ośmiornica Dla zwykłego człowieka, zagrożenia ze strony zwierząt czekają wszędzie zarówno na lądzie, w wodzie oraz powietrzu. W zbiornikach wodnych występują tak niebezpieczne zwierzęta jak rekiny, różnego typu parzydełkowce czy koralowce. Jednak to nie one stanowią dla nas największe zagrożenie. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że to ośmiornica zwana blue-ringed stanowi dla nas największe zagrożenie. Jest bardzo niewielka waży około dziesięciu dekagram i rozmiarami przypomina piłeczkę pingpongową. Mimo swoich niepozornych rozmiarów swoim jadem jednokrotnie potrafi zabić nawet dwudziestu pięciu dorosłych ludzi. Możemy ją spotkać na głębokości pół metra jak i dwudziestu metrów. Kontakt z tą ośmiornicą kończy się zazwyczaj śmiercią w przeciągu kwadransu po ugryzieniu. Trucizna atakuje układ oddechowy oraz układ mowy. Jeśli natychmiast nie udzielimy pierwszej pomocy poszkodowanemu przez to zwierze nie będzie szans na uratowanie życia. Jeśli jednak natychmiast rozpoczniemy reanimację, mimo, że poszkodowany nie będzie dawał żadnych oznak życia, szansa na uratowanie człowieka jest bardzo duża.

Anakonda

Anakonda Węże sieję wielki postrach nie tylko wśród ludzi ale także zwierząt. Na szczęście w naszym kraju nie występują gatunki silnie drapieżne. Ludzie najbardziej obawiają się węży jadowitych, których toksyny mogą powalić dorosłego człowieka w przeciągu kilku minut. Istnieją również węże zwane dusicielami, z których największe jest anakonda olbrzymia. Zamieszkuje ona mokradła, rzeki oraz bagna ameryki południowej. Najczęściej można ją spotkać w lasach tropikalnych amazonki. Anakondy mogą dorastać do dziesięciu metrów długości i prawie trzystu kilogramów wagi. W wodzie wąż może rozwinąć prędkość nawet dwudziestu kilometrów na godzinę, a w zanurzeniu może tkwić przez prawie trzydzieści minut. Wąż posiada szeroką bazę pokarmową żywi się ssakami takimi jak tapiry, dziki, kapibary, jelenie nawet duże jaguary. Nie gardzą także gadami takimi jak kajmany, czy rybami i ptakami. Ze względu na swoje ogromne rozmiary anakonda jest w stanie połknąć całości człowieka, choć takie przypadki zdarzały się sporadycznie.

Umaszczenie owczarka niemieckiego

Umaszczenie owczarka niemieckiego U owczarka niemieckiego spotyka się wiele rodzajów umaszczeń, które są prawidłowe, jednak najczęściej spotykane jest umaszczenie czarne podpalane. Spotyka się jeszcze inne, czarne z rudym,czarne z brązowym, czarne z czerwonym i płowym, a także czarne z podpalaniem jasnoszarym, czerwonożółte, wilczaste, ciemno-wilczaste. Spotyka się białą plamką na piersi i palcach, umaszczenie jasne występujące na wewnętrznej stronie nóg nie jest pożądane. Możliwe jest także u owczarka niemieckiego całkowite namaszczenie w kolorze czarnym. Wśród owczarków niemieckich z długim włosiem spotyka się maść niebieska podpalana. Owczarki, które mają maść białą, czarną lub kremową są wykluczone z hodowli. Wykluczone z hodowli są także owczarki niemieckie szorstkowłose. Włos okrywowy powinien być gęsty, twardy i prosty, powinien mocno przylegać do ciała. Włosy krótkie powinny być na głowie, i przedniej stronie łap. Natomiast znacznie dłuższy niż na reszcie tułowia powinien rosnąć na szyi, zadzie i tylnej stronie łap. Linienie owczarka niemieckiego przypada dwa razy do roku.

Pielęgnacja owczarka niemieckiego

Pielęgnacja owczarka niemieckiego Pielęgnacja owczarka niemieckiego nie jest szczególnie trudna i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. U owczarków długowłosych pielęgnacja przebiega nieco inaczej, z uwagi na ich długą sierść. Takiego psa należy niewątpliwie często wyczesywać, a jeszcze częściej w okresie jego linienia. Psy , które trzyma się w mieszkaniach potrzebują jednak specjalnego traktowania. Może mieszkać w mieszkaniu pod warunkiem, że zapewni mu się codzienny ruch na świeżym powietrzu i nie wystarczy tylko sam spacer, powinno zapewnić mu się kilkadziesiąt minut biegania. W związku z tym, że psy wyhodowano z myślą o pasterstwie bieganie z nim jest naprawdę konieczne, gdyż inaczej pies wygląda na zaniedbanego, zmienia się jego wygląd. Z uwagi na to, że owczarki potrzebują dużo ruchu często zdarza się że chorują na dysplazję stawu biodrowego i stawu łokciowego. Kolejną chorobą na którą zapada owczarek jest gnilec, szczególnie więc powinno się dbać o niego w przypadku skaleczeń. Często pojawiają się u niego zmiany alergiczne, jednak są one dosyć widoczne i łatwe do zdiagnozowania.

Gepard

Gepard Wielu ludzi często zadaje sobie pytania jakie zawierzę jest najszybsze na ziemi. Otóż najszybszy jest kot. Nie chodzi tu o zwykłego kota domowego lecz o geparda. Gepardy występują w prawie całej Afryce, w Indiach oraz Iranie. Kot ten posiada bardzo charakterystyczne ubarwienie. Gepard ma płowe futro z czarnymi plamkami. Jego ciała dochodzi do półtorej metra długości i wagi sześćdziesięciu pięciu kilogramów. Gepard wyróżnia się ode innych kotów. Mimo, że jest drapieżnikiem nie atakuje z zaskoczenia. Polega on raczej na swojemu doskonałemu wzrokowi i na niebywałej szybkości jaką jest w stanie rozwinąć na krótkich dystansach. Gepard może rozpędzić się nawet do stu dwudziestu kilometrów na godzinę. Beż wątpienia jest on najszybszym zwierzęciem na ziemi. Najszybsze zwierzę świata żywi się nieco mniejszymi ssakami takimi jak gazele, impale gnu czy zające. Gepard ma niebywałą strategię polowania. Po zbliżeniu się na odległość kilku metrów do ofiary rozpoczyna się morderczy pościg za zdobyczą. Takie polowanie najczęściej kończy się w przeciągu kilku minut.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. https://pl.takemore.net/meskie/na_zime kredyt bez zdolności kredytowej

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.