Wpisy z kategorii Zoo

Zwierzęta w klatkach

Zwierzęta w klatkach Zwierzęta w klatkach w zoo to wielka atrakcja. Ogólnie to sama idea zoo to ochrona zwierząt przed wyginięciem, ponieważ na wolność nie dałyby sobie rady w dzisiejszych czasach, albo działalność kłusownicza człowieka zniszczyłaby ten gatunek. Ogólnie to skoro zwierzęta są przetrzymywane to dlaczego by na nich nie zarobić, a więc ktoś wpadł na pomysł aby cały obiekt ogrodzić i oczywiście z czasem zacząć wpuszczać odpłatnie ludzi i pokazywać im swoje zbiory. Jest to dobry pomysł, ponieważ w taki właśnie sposób można zarobić na pokarm dla zwierząt i oczywiście opłacić pracowników, ponieważ zoo jednak potrzebuje obsługi wielu ludzi, a przede wszystkim opieki medycznej dla zwierząt, a przecież to kosztuje i to nie małe pieniądze. Oczywiście klatki musza być wielkie aby zwierzęta posiadały jakiś komfort życia. Jednak nie można liczyć się ze zbyt wielką ilością metrów kwadratowych, ponieważ nikogo ni stać na wykupywanie niezliczonych ilości ziemi. Zoo to bardzo dobre miejsce na spędzenie niedzieli wraz z rodziną.

Kioski w zoo

Kioski w zoo Zoo to miejsce komercyjne. Oczywiście jeżeli jest się nastawionym na pieniądze to jasna sprawa, że możemy robić dodatkowy interes w miejscu gdzie jest wielu ludzi. Czasami zdaje nam się że w zoo można jedynie patrzeć na zwierzęta, ale jednak nie jest to prawda, ponieważ idąc do zoo trzeba sobie przygotować wiele gotówki, ponieważ nie sposób nie kupić sobie jakiejś pamiątki, która na pewno się przyda, a przecież zoo jest tak wielkie, że na pewno natkniemy się na wiele kiosków z pamiątkami. Nie wspominając już o restauracjach, które również można spotkać w zoo. Ludzie przebywając kilka godzin na oglądaniu zwierząt i chodzą po terenie parku na pewno kiedyś zgłodnieją, a przecież w takie sytuacji nic lepszego jak wybudować restaurację, która będzie w stanie zaspokoić taką potrzebę i kolejne pieniądze zostają w zoo, co na pewno będzie cieszyło właścicieli, ponieważ sami się wzbogacą i jednocześnie będą oni w stanie rozwijać swoje miejsce oglądania. Kioski w zoo są popularne i posiadają bardzo wszechstronne zaopatrzenie.

ZOO

ZOO Każdy wie co to jest zoo. Ogólnie rzecz biorąc to każde dziecko chciało by wcześniej czy później trafić do zoo oczywiście w charakterze oglądającego, ponieważ nie byłoby przyjemnym zamknięcie w klatce i wystawianie na widownie innych dzieci, ponieważ najprawdopodobniej wzbudziłoby to w nas wstyd i zniechęceni. Jednakże zwierzęta nie kierują się takimi pobudkami, co oczywiście jest zrozumiałe, ponieważ nie są one tak bardzo rozwinięte jak my ludzie. Zoo to jednak szansa dla wielu z nich, ponieważ to człowiek ratuje gatunki chronić je na to zasłużyły. Zwierzęta są bardzo przyjemne w większości, ale jednak nie należy podchodzić ponieważ mogłoby się to skończyć tragedią, dlatego właśnie przed wejściem do zoo powinniśmy zaznajomić się z regułami, a przecież każdy człowiek posiada swój instynkt zachowawczy i raczej nie chętnie będzie podchodził do lwa czy tygrysa, ponieważ jego świadomość sama podpowie mu że nie powinien ponieważ może stać mu się krzywda, a co za tym idzie nie będziemy tego dobrowolnie robić.

Zakończenie dnia w zoo

Zakończenie dnia w zoo Zoo też musi odpocząć. Jest to oczywiście odniesienie do zwierząt, które musza spać i odpoczywać, a przecież jeżeli w pobliżu będą oglądający to nie uda się to zbyt szybko, co nie wpłynęłoby dobrze na zwierzęta, a rolą zoo jest sprawić aby czuły się one jak najlepiej i oczywiście w pewnym stopniu aby czuły się naturalnie jak w domu, co do końca nie jest możliwe, ponieważ ograniczają je kraty. Zakończenie dnia w zoo jest ogłaszane przez radio, aby każdy z odwiedzających wiedział o tym akcie, ponieważ nikt nie chciałby zostać na noc w miejscy w którym przebywa wiele zwierząt dzikich i tylko czyhają na jakąś okazję aby się wydostać. Ogólnie to możemy nawet mówić o sytuacjach kiedy goście są wypraszani z zoo, ponieważ godziny zamknięcia i otwarcia są jasno określone, a wiec nie należy ich łamać. Ogólnie ludzie nie zawsze są chętni do współpracy i najczęściej się zachowują na odwrót do tego jak powinni. Zamknięcie zoo oznacza sprzątanie i zabezpieczanie klatek, aby zwierzęta się nie wydostały na wolność podczas nocy.

Ochrona człowieka

Ochrona człowieka Ogólnie zoo to chroni zwierzęta, ale w sumie odwiedzających też. Nie zawsze możemy być pewni, że zwierzęta, które przebywają w zoo nie zrobiłyby nam krzywdy, a więc nie ma pewności co do naszego bezpieczeństwa, a więc nie możemy się zachowywać lekkomyślnie i nie wolno nam się pchać tam gdzie jest niebezpiecznie. Ogólnie to w zoo są bardzo zmyślne systemy zabezpieczeń, które mają zapewnić dwu stronną ochronę, czyli oczywiście zwierzętom przebywającym w zoo przed gośćmi, i odwrotnie, ponieważ goście również mogą się bać zwierząt, co jednak jest dość zrozumiałe. Goście odwiedzający zoo nie zawsze przestrzegają reguł, które są jasno określone, czyli nie koniecznie dbają o samych siebie. Niekiedy spotyka się naiwnych ludzi, którzy powiedzmy wpychają ręce przez kraty aby dotknąć zwierze, a przecież ten może podjeść i ugryźć albo co gorsza odgryźć rękę. Zoo to przyjemne miejsce, ale jednak uwaga na własne życie powinna być najważniejsza. Ludzie czasami są niepoważni, a pracownicy muszą na nich uważać.

Higiena w zoo

Higiena w zoo Higiena w miejscu przebywania zwierząt jest bardzo ważna. Oczywiście w takim miejscu bardzo łatwo o chorobę, a więc musimy bardzo często czyścić zoo i oczywiście zadbać o to aby odwiedzający ludzie nie zostawiali zbyt wielkiego bałagany, ponieważ może się to skończyć bardzo źle. Ogólnie to za śmiecenie w miejscach publicznych przysługuje nie mała kara dla człowieka, który się tego dopuścił, a więc nie powinniśmy sobie zawracać głowy myślami, że wyrzucę śmieci jak nikt nie patrzy, ponieważ najczęściej zoo jest monitorowane i nawet jeżeli uda nam się wyjść to i tak mogą nas zidentyfikować po nagraniu, czyli w gruncie rzeczy i tak mamy przechlapane. Zwierzęta na pewno również zostawiają mnóstwo zanieczyszczeń na wybiegach, a więc musimy zadbać oto aby nie były one tam zbyt długo, ponieważ jest to idealne miejsce do rozwijania się bakterii, które z pewnością staną się doskonałym miejsce do powstawania chorób, które mogłyby zdziesiątkować nasze zoo, a przecież w takim wypadku trzeba je zamknąć i przyniosłoby to wielkie straty.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.