Wpisy z kategorii Psy

Warunki dla psa

Warunki dla psa Jak już wybraliśmy odpowiedniego psiaka, przed jego przybyciem do naszego domu musimy zastanowić się gdzie będzie jego posłanie oraz miejsce do spożywania posiłków. Można zrobić mu posłanie tanim kosztem ze starych kołder czy koców lub kupić gotowe w sklepie w zależności od wielkości psa przewidując jego wielkość docelową. Przy okazji można od razu kupić jakieś zabawki, aby nasz szczeniak miał się czym bawić i nie niszczył nam naszych sprzętów. A raczej bez tego się nie obejdzie bo pierwsze ząbki szczeniaka są ostre jak igiełki i wtedy on wszystko by gryzł. Jak już wspomniałam należy również przyszykować miski. Najlepiej od razu dwie sztuki. Jedna do pici, druga do jedzenia. Z praktyki już wiem, że powinny stać w kuchni. Tam najłatwiej jest posprzątać po jedzeniu czy piciu. Miski plastikowe nie zawsze zdają egzamin bo niektóre psy traktują je jak zabawki i bawią się nimi podgryzając je, wywracając do góry nogami czy wynoszą do innych pomieszczeń. Pies od początku musi wiedzieć, że jest członkiem rodziny i gdzie jest jego miejsce.

Zabawa

Zabawa Młody psiak nie wie co go jeszcze czeka w życiu dorosłych. Dla niego najprzyjemniejszą rzeczą to są zabawy i psoty. Czeka tylko na zaproszenie od swojego właściciela aby się z nim pobawić. Nieraz potrafi sam zachęcać do zabawy przynosząc w pyszczku zabawkę lub siadając koło swego pana i szturchać go nosem czy zaczepiać łapą. Przyniesiona zabawka zazwyczaj znaczy, aby mu ją porzucać po mieszkaniu a on będzie za nią ganiał i przynosił z powrotem. Również można mu tę zabawkę podrzucać do góry, a pies będzie ją chwytał w górze. Jak się za bardzo rozochoci w zabawach to uskutecznia bieg z przeszkodami po mieszkaniu. Przeszkody to oczywiście sprzęty domowe. Aby na nie nie wpaść to je przeskakuje. Szczeniak potrafi również bawić się sam. Wystarczy mu dać jakąś zabawkę najlepiej piszczącą i wtedy mamy popisy w każdej pozycji psa. Leżącego, czołgającego się , przewracającego. Trudno tylko wytrzymać, bo jest sporo hałasu. Pies ma radość z zabawy a my dodatkowo poznajemy swojego pupila. Nie za często ale raz na jakiś czas taki hałas można wytrzymać.

Wygląd owczarka niemieckiego

Wygląd owczarka niemieckiego Po pierwsze, co jest zresztą oczywiste, głowa owczarka niemieckiego powinna być proporcjonalna do jego tułowia. Szerokość między uszami, również powinna być umiarkowana. Mózgoczaszka powinna wynosić 50% całej długości głowy, u suk ta wielkość jest mniejsza niż u psa. Czaszka, jakby patrzeć na nią z góry powinna się zwężać w kierunku nosa. Czoło u owczarka niemieckiego jest lekko wypukłe, ze słabą bruzdą. Policzki ma nieznacznie zaokrąglone, żuchwa silnie rozwinięta. Uzębienie owczarka niemieckiego jest mocne, owczarek posiada 42 zęby, z czego 20 znajduje się w szczęce a 22 zęby są w żuchwie. Oczy owczarka mają kształt migdału, lekko skośne o barwie podobnej do umaszczenia lub ciemniejsze. Uszy są średnie, osadzone wysoko, u nasady są szersze niż z góry, zakończone ostro. U szczeniąt występuje opadanie uszu, lub jednego ucha, co nie jest wadą psa. Jednak u dorosłego owczarka niemieckiego małżowina powinna być zawsze skierowana do przodu. Wargi u owczarka powinny być suche, powinny dobrze przylegać. Nos ma grzbiet prosty, który jest równoległy do linii czołowej.

Rys historyczny

Rys historyczny Na początku XX wieku owczarek niemiecki nie wyglądał tak, jak pragnęli tego hodowcy. Na skutek chowu, który nazywany jest krewniaczym, powstała w 1925 roku rasa wysoka i niezgrabna przez to brak jej było cech ideału. Mieszana rasa owczarka niemieckiego powstała na skutek mieszania w rozpłodzie co prawda psa o cechach idealnych, jednakże suka wprowadzana do hodowli pochodziła z raz pasterskich. Nie dość tego, że wygląd psa był inny niż sobie założono, to jeszcze powstawały u niego wady uzębienia, a także wady charakteru. Od 1922 roku wprowadzono system przeglądów, który polegał na ostrej krytyce każdego rozpłodu psa. Jednoczenie prowadzono zalecenia i polecenia jak hodować owczarka, z dodatkowym opisem. W !925 roku na wystawie psów dokładnie określono kształt i wygląd jaki powinien mieć modelowy owczarek niemiecki. Zwycięzcą tej wystawy został pies Klodo von Boxberg. Pies ten stał się idealnym przedstawicielem rasy owczarka niemieckiego i do dziś stanowi przykład do naśladowania.

Umaszczenie owczarka niemieckiego

Umaszczenie owczarka niemieckiego U owczarka niemieckiego spotyka się wiele rodzajów umaszczeń, które są prawidłowe, jednak najczęściej spotykane jest umaszczenie czarne podpalane. Spotyka się jeszcze inne, czarne z rudym,czarne z brązowym, czarne z czerwonym i płowym, a także czarne z podpalaniem jasnoszarym, czerwonożółte, wilczaste, ciemno-wilczaste. Spotyka się białą plamką na piersi i palcach, umaszczenie jasne występujące na wewnętrznej stronie nóg nie jest pożądane. Możliwe jest także u owczarka niemieckiego całkowite namaszczenie w kolorze czarnym. Wśród owczarków niemieckich z długim włosiem spotyka się maść niebieska podpalana. Owczarki, które mają maść białą, czarną lub kremową są wykluczone z hodowli. Wykluczone z hodowli są także owczarki niemieckie szorstkowłose. Włos okrywowy powinien być gęsty, twardy i prosty, powinien mocno przylegać do ciała. Włosy krótkie powinny być na głowie, i przedniej stronie łap. Natomiast znacznie dłuższy niż na reszcie tułowia powinien rosnąć na szyi, zadzie i tylnej stronie łap. Linienie owczarka niemieckiego przypada dwa razy do roku.

Uspołecznienie

Uspołecznienie Wprowadzając psa do naszego domu musimy go zaznajomić z otaczającym go nowym środowiskiem. Zewnętrznym jak i wewnętrznym. Dla niego całe otoczenie jest nowe. Wychodząc na spacery pokazujemy mu świat zewnętrzny. Poznaje odgłosy jeżdżących samochodów, miejsca gdzie mu wolno chodzić, a gdzie nie, odgłosy ptaków, szeleszczenie liści a także zapoznaje się ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami. Również spotyka ludzi nie tylko domowników. Jedni są mili i zaczepiają go , pogłaszczą, ale również może spotkać osoby które są nieprzychylnie nastawione do psów. Psy mają dobry instynkt i potrafią odróżnić pozytywną jednostkę ludzką. Widać to po ich zachowaniu. Dobrze by było aby pies poznał drogę do swojego domu. Nigdy nic nie wiadomo, czy w jakimś momencie nie będzie mu to potrzebne. W domu musi się zaznajomić z odgłosem pracującego odkurzacza, chodzącej pralki, włączonej suszarki czy miksera. Zaznajomienie się z tymi odgłosami jest bardzo potrzebne aby szczeniak wiedział gdzie może czyhać zagrożenie dla niego.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. siodła wszechstronne torba na yorka Liletink forum akwarystyka kredyt konsumencki

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.