Wpisy z kategorii Ciekawostki

Psoty

Psoty Psoty psów są bardzo różne. Mniej lub bardziej kosztowne dla naszej kieszeni. Tak samo jak charaktery psów. Jedne są spokojniejsze, inne bardziej ruchliwe, rozrabiające a nawet i złośliwe. Jak jesteśmy w domu to nasze psy zachowują się zazwyczaj pozytywnie. W każdym bądź razie mamy je na oku i ewentualnie możemy odpowiednio zareagować. Niestety kłopoty zaczynają się gdy wychodzimy z domu i nasz psiak zostaje sam. Wtedy albo złośliwie, że domownicy nie chcieli go zabrać ze sobą, albo z nudów pies zwiedza sam otoczenie domowe i szuka sobie zajęcia. Najlepszą zabawą dla szczeniaka są pozostawione kapcie w przedpokoju. Im mają więcej obszycia misiowego tym są bardziej rozrywane. Również psy obgryzają meble, czyli wszystkie sprzęty które są z drewna, a także i inne rzeczy. Aby uniknąć niszczenia naszych rzeczy a tym samym narażania nas na dodatkowe koszty należy trochę zainwestować w sprzęt dla naszych pupili. Przed wyjściem należy dać im jakiś przysmak i zabawkę aby mogły tym się zająć, a nie psoceniem.

Trofeum łowieckie

Trofeum łowieckie Trofeum łowieckie określane jest również mianem trofeum myśliwskiego. Dla myśliwych jest to pamiątka z polowania symbolizująca tyle, co bardzo udane łowy. Jest to niejadalny fragment ciała upolowanego zwierzęcia – trzeba tę część oczywiście uprzednio odpowiednio spreparować. W myślistwie za trofeum łowieckie uznaje się taka część ciała zwierzęcia, która dla danego, konkretnego gatunku jest najbardziej charakterystyczna. W zależności zatem od gatunku zwierzęcia będą to dla przykładu skóra, poroże, pazury, uzębienie i tym podobne. Pamiętać trzeba, że nie ma pełnej dowolności, jeśli chodzi o trofea. Ponadto warto wiedzieć również i o tym, że niektóre spośród nich muszą zostać obowiązkowo oznakowane oraz wycenione, a następnie trafiają do Centralnego Rejestru Trofeów. Te, które z jakiś względów są rekordowe, opuszczać mogą granice kraju tylko po to, aby stanowić eksponat na wystawie specjalistycznej.

Wybór psa

Wybór psa Przychodzi taki moment, że człowiek dojrzewa do decyzji posiadania psa. Decyzję tę podejmują ludzie młodzi i starsi lub posiadający małe dziecko. Wybór psa dokonywany jest w zależności do czego on ma służyć. Czy ma być maskotką. Wtedy wybiera się bardzo małe pieski, które zabiera się je wszędzie gdzie jego pan będzie szedł. Pieski te mieszczą się w torebce, koszyku czy po prostu pod pachą. Są to zazwyczaj pieski „zabawki”. A może pies ma być przyjacielem człowieka, powiernikiem, słuchaczem. Ludzie starsi chronią się w ten sposób przed samotnością. Mają w tedy do kogo się odezwać, porozmawiać, przytulić a nawet i z kim spać. Pies może być również przewodnikiem dla ludzi kalekich, inwalidów lub partnerem w pracy np. w policji. Wybieramy psa także dla naszego zdrowia bo nie ma to jak częste spacery na świeżym powietrzu. W zależności dla kogo ten pies ma być przeznaczony wybieramy pod tym kątem rasę psa. Nie zawsze ta decyzja jest dobrze przemyślana. Nieraz podejmowana jest pod chwilą impulsu czy pod chwilą zachcianki. I wtedy nikt inny nie cierpi tylko pies.

Pchła

Pchła Wiele razy porównuje się zwierzęta do człowieka. Szczególnie te największe jak na przykład słonie. Jednak nawet te najmniejsze mogą okazać się doskonalsze od człowieka. Pchła należy do owadów uskrzydlonych, jednak są one wtórnie bezskrzydłe. Szczególnie dobrze rozwinięte u pcheł są odnóża, które umożliwiają im bardzo dalekie skoki dochodzące nawet do jednego metra. W stosunku długości do masy i rozmiarów ciała są to skoki bardzo dalekie. Człowiek, aby dorównać pchle musiałby skoczyć na odległość około czterystu metrów. Pchły nie cieszą się dobrą opinię, potrafią przenosić wiele chorób, a nawet je wywoływać. Pchły wywołują alergię, przenoszą tasiemce, u młodych zwierząt są w stanie doprowadzić do dużej utraty krwi i anemii, mogą roznosić zarazki chorobotwórcze. Pchły stanowię duże zagrożenie szczególnie dla zwierząt w nieco mniejszej mierze dla człowieka. Zaradzić pchłom możemy poprzez bardzo proste rzeczy takie jak regularne odkurzanie, używanie szamponów przeciwpchelnych, stosowanie pudrów przeciwpchelnych, obroże przeciwpchelnych.

Nauczanie porządku

Nauczanie porządku Szczeniaki są bardzo miłe, ale i kłopotliwe. Pierwszy kłopot z nimi po przywiezieniu do domu to załatwianie spraw fizjologicznych. Szczeniakowi jak się chce siusiu czy kupkę to nie patrzy gdzie, tylko załatwia się od razu. To do nas należy aby jak najszybciej nauczyć ich wychodzenia na spacer i tam załatwiania swoich spraw. Ale do tego czasu my musimy jakoś sobie radzić. Aby pies się nie załatwiał w domu nie zawsze dysponujemy czasem co trzy godziny aby chociaż na chwilkę z nim wyskoczyć. Dlatego też w kuchni na terakocie położyłam gazetę i jak szczeniak musiał się załatwić to kierowałam go na odpowiednie miejsce. I tak osiągnęłam pierwszy sukces, że nie siusiał po całym mieszkaniu tylko w jednym miejscu. Przy okazji przyjęłam zasadę, że po wieczornym spacerze pies już nic nie je i picie ma też ograniczone. Ponadto żyjąc pod jednym dachem ze szczeniakiem można zaobserwować po zachowaniu, że zbliża się moment załatwiania przez pupila. Wtedy biegiem się ubieram i wyskakujemy na dwór. Pochwał dla psiaka z mojej strony nie ma końca, że jest taki grzeczny.

Grupy i klasyfikacje

Grupy i klasyfikacje Owczarka niemieckiego nazywa się często zastępczo owczarkiem alzackim i jest to nazwa , z którą zapewne spotkał się każdy z nas. Inne, mnij znane w Polsce nazwy to Deutscher, Schaferhund, German Shepherd Dog. W przypadku owczarka niemieckiego stosuje się siedem wzorców rasy. Wzorce te to: najbardziej znany FCI, i mnij znane AKC, ANKC, CKC, KC, NZKC, UKC. Jeżeli chodzi o pierwszy wzorzec rasy, a mianowicie FCI, owczarka klasyfikuje się tu jako grupę I , sekcję 1, numer wzorca 166. Klasyfikacja ta jest najbardziej znaną nawet wśród laików. Następne wzorce ras są już mniej znane i w związku z tym są rzadziej stosowane. Kolejny wzorzec AKC, klasyfikuje owczarka niemieckiego w grupie 7, owczarki. Wzorzec ANKC klasyfikuje owczarki w 5 grupie o nazwie psy pracujące. Kolejny wzorzec rasy, jakim jest CKC, klasyfikuje psa w grupie czwartej o nawie owczarki. Wzorzec rasy nazwany KC(UK) zakwalifikował owczarka niemieckiego jako psa pasterskiego i umieścił go w grupie szóstej. Kolejny wzorzec NZKC klasyfikuje psa jako psa pracującego w grupie piątej. Ostatni wzorzec jakim jest UKC zakwalifikował owczarka niemieckiego w grupie czwartej -owczarki.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. buty dla koni chusta dla psa Liletink sprzęt dla konia

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.