Zabawa

Zabawa Młody psiak nie wie co go jeszcze czeka w życiu dorosłych. Dla niego najprzyjemniejszą rzeczą to są zabawy i psoty. Czeka tylko na zaproszenie od swojego właściciela aby się z nim pobawić. Nieraz potrafi sam zachęcać do zabawy przynosząc w pyszczku zabawkę lub siadając koło swego pana i szturchać go nosem czy zaczepiać łapą. Przyniesiona zabawka zazwyczaj znaczy, aby mu ją porzucać po mieszkaniu a on będzie za nią ganiał i przynosił z powrotem. Również można mu tę zabawkę podrzucać do góry, a pies będzie ją chwytał w górze. Jak się za bardzo rozochoci w zabawach to uskutecznia bieg z przeszkodami po mieszkaniu. Przeszkody to oczywiście sprzęty domowe. Aby na nie nie wpaść to je przeskakuje. Szczeniak potrafi również bawić się sam. Wystarczy mu dać jakąś zabawkę najlepiej piszczącą i wtedy mamy popisy w każdej pozycji psa. Leżącego, czołgającego się , przewracającego. Trudno tylko wytrzymać, bo jest sporo hałasu. Pies ma radość z zabawy a my dodatkowo poznajemy swojego pupila. Nie za często ale raz na jakiś czas taki hałas można wytrzymać.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. Łódź pellet liletink.pl http://dziennik-stasia.pl/zwierzeta/pies-w-torbie/

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.