Wygląd owczarka niemieckiego

Wygląd owczarka niemieckiego Po pierwsze, co jest zresztą oczywiste, głowa owczarka niemieckiego powinna być proporcjonalna do jego tułowia. Szerokość między uszami, również powinna być umiarkowana. Mózgoczaszka powinna wynosić 50% całej długości głowy, u suk ta wielkość jest mniejsza niż u psa. Czaszka, jakby patrzeć na nią z góry powinna się zwężać w kierunku nosa. Czoło u owczarka niemieckiego jest lekko wypukłe, ze słabą bruzdą. Policzki ma nieznacznie zaokrąglone, żuchwa silnie rozwinięta. Uzębienie owczarka niemieckiego jest mocne, owczarek posiada 42 zęby, z czego 20 znajduje się w szczęce a 22 zęby są w żuchwie. Oczy owczarka mają kształt migdału, lekko skośne o barwie podobnej do umaszczenia lub ciemniejsze. Uszy są średnie, osadzone wysoko, u nasady są szersze niż z góry, zakończone ostro. U szczeniąt występuje opadanie uszu, lub jednego ucha, co nie jest wadą psa. Jednak u dorosłego owczarka niemieckiego małżowina powinna być zawsze skierowana do przodu. Wargi u owczarka powinny być suche, powinny dobrze przylegać. Nos ma grzbiet prosty, który jest równoległy do linii czołowej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. pożyczka bez zaświadczeń tabliczki o psie Liletink torba dla psa

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.