Łowcy-zbieracze

Łowcy-zbieracze Kolejnym z bardzo wielu pojęć, z jakim można się zetknąć w obszarze łowiectwa jest określenie łowców-zbieraczy. Jest to pewien rodzaj gospodarki albo społeczeństwa. Polega on na tym, że pokarm zdobywany jest za pomocą polowań oraz na zasadzie zbierania roślin, które się do jedzenia nadają. Nie dokłada się tutaj jednocześnie jakichkolwiek starań, ażeby udomawiać zwierzęta lub pewne gatunki roślinności hodować samemu. Zbieractwo odgrywa w tym miejscu znacznie ważniejszą rolę aniżeli polowania. Nie jest to żadna nowa forma zdobywania pożywienia – istnieje tak długo, jak istnieje ludzkość. Tego rodzaju kultur było swego czasu naprawdę bardzo dużo. W końcu jednakże zaczęła powoli wypierać je gospodarka rolna – rolnictwo przyniosło bowiem ogromne zmiany, jeżeli chodzi o zdobywanie pożywienia. W dzisiejszych czasach kultury łowców-zbieraczy występują w naprawdę sączkowych, bardzo małych postaciach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. torba dla yorka liletink http://wolne-mysli.eu/uncategorized/torba-dla-psa-jako-alternatywa-dla-transporterow/

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.