Hogzilla

Hogzilla Jeżeli chodzi o rozmiary upolowanych zwierząt, od czasu do czasu padają w tym zakresie rekordy. Znakomitym tego przykładem może być w tym miejscu Hogzilla. Takim oto imieniem obdarzono dzika, jaki został upolowany przed pięcioma laty w Stanach Zjednoczonych, a uściślając – w stanie Georgia. Ustrzelił go amerykański myśliwy nazwiskiem Chris Griffin. Kiedy zdjęcia tego zwierzęcia trafiły na łamy gazet, aż wrzało od plotek oraz niesamowitych opowieści. Pojawiła się między innymi informacja, jakoby dzik ten ważył przeszło czterysta pięćdziesiąt kilogramów, a na długość liczył sobie ponad trzy i pół metra. W końcu jednak naukowcy z National Geographic Society postanowili to sprawdzić i dzika ekshumowano. Powyższe dane okazały się przesadzone waga o niemalże sto kilogramów, a długość o mniej więcej metr. Ponadto okazało się również, iż Hogzilla był mieszańcem dzika oraz zwykłej, domowej świni.

4.00 avg. rating (85% score) - 1 vote
  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. oferujemy najwyższej jakości łódzki pellet - firma w wieloletnią tradycją i najlepszym pelletem w Łodzi miski dla maltańczyka Liletink

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.