Wpisy oznaczone tagiem zwierzęta

Zwierzęta w klatkach

Zwierzęta w klatkach Zwierzęta w klatkach w zoo to wielka atrakcja. Ogólnie to sama idea zoo to ochrona zwierząt przed wyginięciem, ponieważ na wolność nie dałyby sobie rady w dzisiejszych czasach, albo działalność kłusownicza człowieka zniszczyłaby ten gatunek. Ogólnie to skoro zwierzęta są przetrzymywane to dlaczego by na nich nie zarobić, a więc ktoś wpadł na pomysł aby cały obiekt ogrodzić i oczywiście z czasem zacząć wpuszczać odpłatnie ludzi i pokazywać im swoje zbiory. Jest to dobry pomysł, ponieważ w taki właśnie sposób można zarobić na pokarm dla zwierząt i oczywiście opłacić pracowników, ponieważ zoo jednak potrzebuje obsługi wielu ludzi, a przede wszystkim opieki medycznej dla zwierząt, a przecież to kosztuje i to nie małe pieniądze. Oczywiście klatki musza być wielkie aby zwierzęta posiadały jakiś komfort życia. Jednak nie można liczyć się ze zbyt wielką ilością metrów kwadratowych, ponieważ nikogo ni stać na wykupywanie niezliczonych ilości ziemi. Zoo to bardzo dobre miejsce na spędzenie niedzieli wraz z rodziną.

Łowiectwo

Łowiectwo Łowiectwo określane jest również mianem gospodarki łowieckiej. Pod tym pojęciem rozumieć należy skoordynowane oraz dobrze zaplanowane czynności, których celem jest to, ażeby gospodarować zwierzyną racjonalnymi metodami. Uwzględnione muszą być przy tym zarówno czynniki ekonomiczne, jak i kwestie związane z ochroną przyrody. Łowiectwo to także hodowla zwierzyny oraz jej ochrona, a nie tylko pozyskiwanie jej poprzez organizowanie polowań. W naszym kraju, jeżeli chodzi o łowiectwo w takim kształcie, w jakim znamy je obecnie, to nie można w takim przypadku mówić o jakiś długich tradycjach – nie ma ich po prostu. Sama tradycja polowań jest natomiast długa – ludzie polowali, odkąd pojawili się na ziemskim globie. W chwili obecnej na terenie Polski gospodarowanie zwierzyną regulują stosowne przepisy – jest to mianowicie prawo łowieckie. Ażeby zajmować się łowiectwem, trzeba posiadać uprawnienia.

Kłusownictwo

Kłusownictwo Jeżeli mowa jest o jakimkolwiek niezgodnym z prawem odławianiu dzikiej zwierzyny, to mamy do czynienia z tak zwanym kłusownictwem. Wyszczególnić można dwa podstawowe rodzaje kłusownictwa, a mianowicie wodne oraz lądowe. Jest jeszcze coś takiego jak szkodnictwo leśne – to akurat dotyczy rosnącej w lesie roślinności. Niestety, kłusownictwo – pomimo rozlicznych przepisów oraz kar – jak istniało, tak istnieje nadal, a lasy ponoszą z tego tytułu ogromne straty. Dla przykładu przed czterema laty w wyniku kłusowniczej działalności w naszym kraju Lasy Państwowe straciły niemalże siedem i pół miliona złotych. Przeszło ponad pięćset spraw znalazło wówczas swój finał w sądzie. Na uwadze mieć należy jednakże to, że owe dane są zaniżone. Nie wszystkich kłusowników da się bowiem złapać. Głównym czynnikiem, który skłania tych ludzi do tej działalności jest chęć szybkiego wzbogacenia się i korzyści dla siebie.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. LileTink HARMA color grawerowane breloki metalowe do kluczy

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.