Wpisy oznaczone tagiem zoo

Kioski w zoo

Kioski w zoo Zoo to miejsce komercyjne. Oczywiście jeżeli jest się nastawionym na pieniądze to jasna sprawa, że możemy robić dodatkowy interes w miejscu gdzie jest wielu ludzi. Czasami zdaje nam się że w zoo można jedynie patrzeć na zwierzęta, ale jednak nie jest to prawda, ponieważ idąc do zoo trzeba sobie przygotować wiele gotówki, ponieważ nie sposób nie kupić sobie jakiejś pamiątki, która na pewno się przyda, a przecież zoo jest tak wielkie, że na pewno natkniemy się na wiele kiosków z pamiątkami. Nie wspominając już o restauracjach, które również można spotkać w zoo. Ludzie przebywając kilka godzin na oglądaniu zwierząt i chodzą po terenie parku na pewno kiedyś zgłodnieją, a przecież w takie sytuacji nic lepszego jak wybudować restaurację, która będzie w stanie zaspokoić taką potrzebę i kolejne pieniądze zostają w zoo, co na pewno będzie cieszyło właścicieli, ponieważ sami się wzbogacą i jednocześnie będą oni w stanie rozwijać swoje miejsce oglądania. Kioski w zoo są popularne i posiadają bardzo wszechstronne zaopatrzenie.

ZOO

ZOO Każdy wie co to jest zoo. Ogólnie rzecz biorąc to każde dziecko chciało by wcześniej czy później trafić do zoo oczywiście w charakterze oglądającego, ponieważ nie byłoby przyjemnym zamknięcie w klatce i wystawianie na widownie innych dzieci, ponieważ najprawdopodobniej wzbudziłoby to w nas wstyd i zniechęceni. Jednakże zwierzęta nie kierują się takimi pobudkami, co oczywiście jest zrozumiałe, ponieważ nie są one tak bardzo rozwinięte jak my ludzie. Zoo to jednak szansa dla wielu z nich, ponieważ to człowiek ratuje gatunki chronić je na to zasłużyły. Zwierzęta są bardzo przyjemne w większości, ale jednak nie należy podchodzić ponieważ mogłoby się to skończyć tragedią, dlatego właśnie przed wejściem do zoo powinniśmy zaznajomić się z regułami, a przecież każdy człowiek posiada swój instynkt zachowawczy i raczej nie chętnie będzie podchodził do lwa czy tygrysa, ponieważ jego świadomość sama podpowie mu że nie powinien ponieważ może stać mu się krzywda, a co za tym idzie nie będziemy tego dobrowolnie robić.

Higiena w zoo

Higiena w zoo Higiena w miejscu przebywania zwierząt jest bardzo ważna. Oczywiście w takim miejscu bardzo łatwo o chorobę, a więc musimy bardzo często czyścić zoo i oczywiście zadbać o to aby odwiedzający ludzie nie zostawiali zbyt wielkiego bałagany, ponieważ może się to skończyć bardzo źle. Ogólnie to za śmiecenie w miejscach publicznych przysługuje nie mała kara dla człowieka, który się tego dopuścił, a więc nie powinniśmy sobie zawracać głowy myślami, że wyrzucę śmieci jak nikt nie patrzy, ponieważ najczęściej zoo jest monitorowane i nawet jeżeli uda nam się wyjść to i tak mogą nas zidentyfikować po nagraniu, czyli w gruncie rzeczy i tak mamy przechlapane. Zwierzęta na pewno również zostawiają mnóstwo zanieczyszczeń na wybiegach, a więc musimy zadbać oto aby nie były one tam zbyt długo, ponieważ jest to idealne miejsce do rozwijania się bakterii, które z pewnością staną się doskonałym miejsce do powstawania chorób, które mogłyby zdziesiątkować nasze zoo, a przecież w takim wypadku trzeba je zamknąć i przyniosłoby to wielkie straty.

Pracownicy zoo

Pracownicy zoo Pracownicy zoo posiadają bardzo odpowiedzialną pracę. Oczywiście musza oni wiedzieć wiele o swoich podopiecznych, ponieważ w przypadku baraku kompetencji nie można liczyć się z łagodnością zwierząt, które są dzikie z natury, a więc człowiek najczęściej musi się liczyć z tym, że zostanie on zaatakowany przez sprowokowane zwierze, co na pewno nie skończy się przyjaźnie, ale nawet może grozić śmiercią, dlatego do nie udomowionych zwierząt nie należy się zbliżać bezpośrednio, chyba że mamy pewność że nic nam się nie stanie, ale w gruncie rzeczy nikt nie jest w stanie dać nam takiej pewności nigdy, ponieważ zwierze to tylko stworzenie, które w przypadku zagrożenia które może odczuć będzie się broniło, a człowiek w bezpośredniej konfrontacji nie ma najmniejszych szans na zwycięstwo z drapieżnikiem pokroju lwa czy nawet tygrysa. Pracownicy zoo muszą karmić zwierzęta i dbać o nie, ponieważ nie mogą one być chore ani wygłodzone, ponieważ wtedy zoo poniesie wielkie kary za takie traktowanie często natury jaką są zwierzęta.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.