Wpisy oznaczone tagiem zachowanie

Zachowanie i charakter owczarka niemieckiego

Zachowanie i charakter owczarka niemieckiego Najważniejszą i najbardziej charakterystyczną cechą występującą wśród owczarków niemieckich jest posłuszeństwo. Psy te są niezwykle karne i szybko uczą się nowych poleceń. Owczarki niemiecki są również bardzo lojalne i przywiązane do swoich właścicieli. Potrafią w trakcie gdy wyczują zagrożenie obronić skutecznie swojego właściciela. A ich wygląd, ciągle jeszcze budzi grozę. Są odważne, chętnie wykonują karkołomne sztuczki i nie sprawia im to większego kłopotu. Są bardzo przywiązane do rodziny, bardzo kochają dzieci i cierpliwie znoszą nawet dziecięce pieszczoty. Owczarki charakteryzują się bystrością i inteligencją, w połączeniu z ich odwagą robi to z nich idealnych kandydatów na psy policyjne. Ponadto można dodać, że owczarki są odporne na różne warunki atmosferyczne, zarówno upały jak i ostre zimy. Te wszystkie unikatowe cech osobowości powodują, że psy te są chętnie wykorzystywane w filmie. Sławę zdobyły w filmach: „Czterej pancerni i pies”, „Komisarz Rex”, „K9”, „Rin Tin Tin”, „K 911” i w „Przygodach psa Cywila”. Psy, choć wyhodowane dla celów pasterskich bywa dziś wykorzystywany nie tylko w policji. Wykorzystuje się go w wojsku, w ratownictwie wodnym, do poszukiwania osób zasypanych przez lawinę, przy poszukiwaniach ludzi przysypanych przez budynki. Jest również przewodnikiem osób ociemniałych, a także dobrym stróżem i skutecznym psem tropiącym.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.