Wpisy oznaczone tagiem zabawa

Zabawa

Zabawa Młody psiak nie wie co go jeszcze czeka w życiu dorosłych. Dla niego najprzyjemniejszą rzeczą to są zabawy i psoty. Czeka tylko na zaproszenie od swojego właściciela aby się z nim pobawić. Nieraz potrafi sam zachęcać do zabawy przynosząc w pyszczku zabawkę lub siadając koło swego pana i szturchać go nosem czy zaczepiać łapą. Przyniesiona zabawka zazwyczaj znaczy, aby mu ją porzucać po mieszkaniu a on będzie za nią ganiał i przynosił z powrotem. Również można mu tę zabawkę podrzucać do góry, a pies będzie ją chwytał w górze. Jak się za bardzo rozochoci w zabawach to uskutecznia bieg z przeszkodami po mieszkaniu. Przeszkody to oczywiście sprzęty domowe. Aby na nie nie wpaść to je przeskakuje. Szczeniak potrafi również bawić się sam. Wystarczy mu dać jakąś zabawkę najlepiej piszczącą i wtedy mamy popisy w każdej pozycji psa. Leżącego, czołgającego się , przewracającego. Trudno tylko wytrzymać, bo jest sporo hałasu. Pies ma radość z zabawy a my dodatkowo poznajemy swojego pupila. Nie za często ale raz na jakiś czas taki hałas można wytrzymać.

Psoty

Psoty Psoty psów są bardzo różne. Mniej lub bardziej kosztowne dla naszej kieszeni. Tak samo jak charaktery psów. Jedne są spokojniejsze, inne bardziej ruchliwe, rozrabiające a nawet i złośliwe. Jak jesteśmy w domu to nasze psy zachowują się zazwyczaj pozytywnie. W każdym bądź razie mamy je na oku i ewentualnie możemy odpowiednio zareagować. Niestety kłopoty zaczynają się gdy wychodzimy z domu i nasz psiak zostaje sam. Wtedy albo złośliwie, że domownicy nie chcieli go zabrać ze sobą, albo z nudów pies zwiedza sam otoczenie domowe i szuka sobie zajęcia. Najlepszą zabawą dla szczeniaka są pozostawione kapcie w przedpokoju. Im mają więcej obszycia misiowego tym są bardziej rozrywane. Również psy obgryzają meble, czyli wszystkie sprzęty które są z drewna, a także i inne rzeczy. Aby uniknąć niszczenia naszych rzeczy a tym samym narażania nas na dodatkowe koszty należy trochę zainwestować w sprzęt dla naszych pupili. Przed wyjściem należy dać im jakiś przysmak i zabawkę aby mogły tym się zająć, a nie psoceniem.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. ranking kredytów gotówkowych kody rabatowe stena line www.wydawajdobrze.pl/stenaline-kody-rabatowe-kupony-gazetka miodarki LileTink

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.