Wpisy oznaczone tagiem wystawy

Wystawa owczarków niemieckich

Wystawa owczarków niemieckich Wystawa owczarków niemieckich odbyła się w dniach 20-22 sierpnia w Karlsruhe pod patronatem Kanclerza Niemiec. Na wystawę zgłosiło się 2185 owczarków z 38 krajów. Z Polski zgłoszono 9 owczarków, dla porównania z Niemiec zgłoszono aż 538 owczarków, a na przykład z Holandii 122. Pierwszego dnia odbywają się oceny „na stój” i testy psychiczne klas użytkowych. Psy, które nie zaliczą testów psychicznych nie przechodzą do kolejnych konkurencji i odpadają w zawodach. Bardzo pozytywnie testy zaliczył Jeck v.d.Bildeiche, natomiast wśród polskich owczarków niemieckich przeszła testy tylko suka Celi. Trzeba dodać, że jest to pierwszy owczarek niemiecki z polski, który zaliczył testy na niemieckiej wystawie. Przeprowadzono również konkurs najlepszej hodowli, zwyciężyła hodowla Bad-Boll spośród 30 wystawionych. Kolejnego dnia jest pokazywane potomstwo czołowych reproduktorów, a także prezentuje się ocenę w ruchu gorszych grup wśród wszystkich klas. Ostatniego dnia wybiera się zwycięzców w poszczególnych grupach. Przyznano dziewięć ocen VA.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.