Wpisy oznaczone tagiem wybór

Wybór psa

Wybór psa Przychodzi taki moment, że człowiek dojrzewa do decyzji posiadania psa. Decyzję tę podejmują ludzie młodzi i starsi lub posiadający małe dziecko. Wybór psa dokonywany jest w zależności do czego on ma służyć. Czy ma być maskotką. Wtedy wybiera się bardzo małe pieski, które zabiera się je wszędzie gdzie jego pan będzie szedł. Pieski te mieszczą się w torebce, koszyku czy po prostu pod pachą. Są to zazwyczaj pieski „zabawki”. A może pies ma być przyjacielem człowieka, powiernikiem, słuchaczem. Ludzie starsi chronią się w ten sposób przed samotnością. Mają w tedy do kogo się odezwać, porozmawiać, przytulić a nawet i z kim spać. Pies może być również przewodnikiem dla ludzi kalekich, inwalidów lub partnerem w pracy np. w policji. Wybieramy psa także dla naszego zdrowia bo nie ma to jak częste spacery na świeżym powietrzu. W zależności dla kogo ten pies ma być przeznaczony wybieramy pod tym kątem rasę psa. Nie zawsze ta decyzja jest dobrze przemyślana. Nieraz podejmowana jest pod chwilą impulsu czy pod chwilą zachcianki. I wtedy nikt inny nie cierpi tylko pies.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.