Wpisy oznaczone tagiem woda

Ośmiornica

Ośmiornica Dla zwykłego człowieka, zagrożenia ze strony zwierząt czekają wszędzie zarówno na lądzie, w wodzie oraz powietrzu. W zbiornikach wodnych występują tak niebezpieczne zwierzęta jak rekiny, różnego typu parzydełkowce czy koralowce. Jednak to nie one stanowią dla nas największe zagrożenie. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że to ośmiornica zwana blue-ringed stanowi dla nas największe zagrożenie. Jest bardzo niewielka waży około dziesięciu dekagram i rozmiarami przypomina piłeczkę pingpongową. Mimo swoich niepozornych rozmiarów swoim jadem jednokrotnie potrafi zabić nawet dwudziestu pięciu dorosłych ludzi. Możemy ją spotkać na głębokości pół metra jak i dwudziestu metrów. Kontakt z tą ośmiornicą kończy się zazwyczaj śmiercią w przeciągu kwadransu po ugryzieniu. Trucizna atakuje układ oddechowy oraz układ mowy. Jeśli natychmiast nie udzielimy pierwszej pomocy poszkodowanemu przez to zwierze nie będzie szans na uratowanie życia. Jeśli jednak natychmiast rozpoczniemy reanimację, mimo, że poszkodowany nie będzie dawał żadnych oznak życia, szansa na uratowanie człowieka jest bardzo duża.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. nosidełko dla psa www.pomelac.pl/pl/drewniane/pl/slupek-drewniany-fi-10200/0,-yo,2

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.