Wpisy oznaczone tagiem transport

Transport psa

Transport psa Gdy wszystko w domu mamy już przygotowane na nowego członka rodziny i mamy ustalony termin odbioru psa wystarczy tylko po niego pojechać. Najlepszym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym transportem jest samochód. Ale nie należy jechać po psa samemu, bo przecież my kierujemy pojazd, a pies nie może być sam. Najbezpieczniejszym sposobem przewozu psa jest kupienie klatki i włożenie jej do bagażnika, na dokładkę nie każdego samochodu. Ale jest to kosztowne i klatka nie zawsze jest wykorzystywana w późniejszym czasie, a tylko zajmuje miejsce. Moim zdaniem można szczeniaka przewieźć w kartonie, koszyku czy innym dostępnym pudełku na tylnym siedzeniu i dodatkowo opakowanie zapiąć pasem bezpieczeństwa. Ale to nie rozwiązuje jeszcze w 100% bezpiecznego transportu. Powinna jeszcze siedzieć na tylnym siedzeniu osoba dorosła dla bezpieczeństwa i asekuracji. Na pewno nie powinno się dawać w trakcie jazdy psa dziecku, które trzymało by go na ręku. W każdej chwili może wypuścić zwierzaka i nieszczęście murowane.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. LileTink sklep pszczelarski wykrojniki

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.