Wpisy oznaczone tagiem święto

Hubertus

Hubertus Tradycyjnym myśliwskim świętem jest w naszym kraju Hubertus. Zresztą, jest to święto nie tylko myśliwych, ale również jeźdźców oraz leśników. Zawsze organizuje się je pod koniec łowieckiego sezonu – przypada mniej więcej na okolice trzeciego listopada. Zawsze przeprowadzana jest z tej okazji wielka gonitwa za lisem – z tym, że nie chodzi w tym miejscu o zwierzę, a o jeźdźca, który ma przyczepiony do ramienia ogon. Osobie, której tenże ogon udaje się zerwać przypada w udziale runda honorowa. Ponadto w następnym roku sama występuje w roli lisa. Kiedy po raz pierwszy obchodzono Hubertusa w Polsce, tego nie wiadomo, ale najprawdopodobniej miało to miejsce w połowie lat czterdziestych piętnastego stulecia. W każdym bądź razie jest to bardzo długa tradycja kultywowana do dnia dzisiejszego. Przed wiekami Hubertus oznaczał tyle, co zorganizowane z rozmachem oraz na szeroką skalę ogromne polowanie.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. http://dziw.eu/el odzież jeździecka akwarium torba dla psa

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.