Wpisy oznaczone tagiem społeczeństwo

Uspołecznienie

Uspołecznienie Wprowadzając psa do naszego domu musimy go zaznajomić z otaczającym go nowym środowiskiem. Zewnętrznym jak i wewnętrznym. Dla niego całe otoczenie jest nowe. Wychodząc na spacery pokazujemy mu świat zewnętrzny. Poznaje odgłosy jeżdżących samochodów, miejsca gdzie mu wolno chodzić, a gdzie nie, odgłosy ptaków, szeleszczenie liści a także zapoznaje się ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami. Również spotyka ludzi nie tylko domowników. Jedni są mili i zaczepiają go , pogłaszczą, ale również może spotkać osoby które są nieprzychylnie nastawione do psów. Psy mają dobry instynkt i potrafią odróżnić pozytywną jednostkę ludzką. Widać to po ich zachowaniu. Dobrze by było aby pies poznał drogę do swojego domu. Nigdy nic nie wiadomo, czy w jakimś momencie nie będzie mu to potrzebne. W domu musi się zaznajomić z odgłosem pracującego odkurzacza, chodzącej pralki, włączonej suszarki czy miksera. Zaznajomienie się z tymi odgłosami jest bardzo potrzebne aby szczeniak wiedział gdzie może czyhać zagrożenie dla niego.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. czapraki nosidełko dla yorka Liletink

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.