Wpisy oznaczone tagiem pracownicy

Pracownicy zoo

Pracownicy zoo Pracownicy zoo posiadają bardzo odpowiedzialną pracę. Oczywiście musza oni wiedzieć wiele o swoich podopiecznych, ponieważ w przypadku baraku kompetencji nie można liczyć się z łagodnością zwierząt, które są dzikie z natury, a więc człowiek najczęściej musi się liczyć z tym, że zostanie on zaatakowany przez sprowokowane zwierze, co na pewno nie skończy się przyjaźnie, ale nawet może grozić śmiercią, dlatego do nie udomowionych zwierząt nie należy się zbliżać bezpośrednio, chyba że mamy pewność że nic nam się nie stanie, ale w gruncie rzeczy nikt nie jest w stanie dać nam takiej pewności nigdy, ponieważ zwierze to tylko stworzenie, które w przypadku zagrożenia które może odczuć będzie się broniło, a człowiek w bezpośredniej konfrontacji nie ma najmniejszych szans na zwycięstwo z drapieżnikiem pokroju lwa czy nawet tygrysa. Pracownicy zoo muszą karmić zwierzęta i dbać o nie, ponieważ nie mogą one być chore ani wygłodzone, ponieważ wtedy zoo poniesie wielkie kary za takie traktowanie często natury jaką są zwierzęta.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.