Wpisy oznaczone tagiem owczarek

Umaszczenie owczarka niemieckiego

Umaszczenie owczarka niemieckiego U owczarka niemieckiego spotyka się wiele rodzajów umaszczeń, które są prawidłowe, jednak najczęściej spotykane jest umaszczenie czarne podpalane. Spotyka się jeszcze inne, czarne z rudym,czarne z brązowym, czarne z czerwonym i płowym, a także czarne z podpalaniem jasnoszarym, czerwonożółte, wilczaste, ciemno-wilczaste. Spotyka się białą plamką na piersi i palcach, umaszczenie jasne występujące na wewnętrznej stronie nóg nie jest pożądane. Możliwe jest także u owczarka niemieckiego całkowite namaszczenie w kolorze czarnym. Wśród owczarków niemieckich z długim włosiem spotyka się maść niebieska podpalana. Owczarki, które mają maść białą, czarną lub kremową są wykluczone z hodowli. Wykluczone z hodowli są także owczarki niemieckie szorstkowłose. Włos okrywowy powinien być gęsty, twardy i prosty, powinien mocno przylegać do ciała. Włosy krótkie powinny być na głowie, i przedniej stronie łap. Natomiast znacznie dłuższy niż na reszcie tułowia powinien rosnąć na szyi, zadzie i tylnej stronie łap. Linienie owczarka niemieckiego przypada dwa razy do roku.

Hodowla owczarka niemieckiego

Hodowla owczarka niemieckiego Owczarek niemiecki należy do grupy psów pasterskich, sekcji psów pasterskich, owczarskich. Można się posługiwać inną nazwą owczarka niemieckiego, a mianowicie nazywa się go też owczarkiem alzackim. Dorosłe psy osiągają wysokość w kłębie około 60 -65 cm. , ważą 30-40 kilogramów. Suki są mniejsze i ważą od 22 do 32 kilogramów, wysokość w kłębie waha się pomiędzy 55-60 cm. Owczarki niemieckie przeżywają przeciętnie około trzynaście lat. Te psy, które pochodzą ze znanych hodowli są niezwykle karne i posłuszne, charakteryzuje je niesamowita zdolność szybkiego uczenia się nowych komend. Owczarek niemiecki należy do I grupy FCI według klasyfikacji używanej przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Psy pochodzące ze znanych hodowli są nie tylko odważne i inteligentne, ale również bezgranicznie oddane. Właściciel owczarka powinien dużo czasu poświęcać zabawie z psem, gdyż są to psy wesołe, mające żywy temperament i pogodne usposobienie. Psy uwielbiają dzieci i nie powinny zrobić im krzywdy, jednak ich właścicielem powinna być osoba dorosła, gdyż tylko jej się podporządkują.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. czapraki kredyt gotówkowy kalkulator

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.