Wpisy oznaczone tagiem ogród

ZOO

ZOO Każdy wie co to jest zoo. Ogólnie rzecz biorąc to każde dziecko chciało by wcześniej czy później trafić do zoo oczywiście w charakterze oglądającego, ponieważ nie byłoby przyjemnym zamknięcie w klatce i wystawianie na widownie innych dzieci, ponieważ najprawdopodobniej wzbudziłoby to w nas wstyd i zniechęceni. Jednakże zwierzęta nie kierują się takimi pobudkami, co oczywiście jest zrozumiałe, ponieważ nie są one tak bardzo rozwinięte jak my ludzie. Zoo to jednak szansa dla wielu z nich, ponieważ to człowiek ratuje gatunki chronić je na to zasłużyły. Zwierzęta są bardzo przyjemne w większości, ale jednak nie należy podchodzić ponieważ mogłoby się to skończyć tragedią, dlatego właśnie przed wejściem do zoo powinniśmy zaznajomić się z regułami, a przecież każdy człowiek posiada swój instynkt zachowawczy i raczej nie chętnie będzie podchodził do lwa czy tygrysa, ponieważ jego świadomość sama podpowie mu że nie powinien ponieważ może stać mu się krzywda, a co za tym idzie nie będziemy tego dobrowolnie robić.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. czaprak dla konia ochrona konia przed owadami sprzęt jeździecki

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.