Wpisy oznaczone tagiem ochrona

Ochrona człowieka

Ochrona człowieka Ogólnie zoo to chroni zwierzęta, ale w sumie odwiedzających też. Nie zawsze możemy być pewni, że zwierzęta, które przebywają w zoo nie zrobiłyby nam krzywdy, a więc nie ma pewności co do naszego bezpieczeństwa, a więc nie możemy się zachowywać lekkomyślnie i nie wolno nam się pchać tam gdzie jest niebezpiecznie. Ogólnie to w zoo są bardzo zmyślne systemy zabezpieczeń, które mają zapewnić dwu stronną ochronę, czyli oczywiście zwierzętom przebywającym w zoo przed gośćmi, i odwrotnie, ponieważ goście również mogą się bać zwierząt, co jednak jest dość zrozumiałe. Goście odwiedzający zoo nie zawsze przestrzegają reguł, które są jasno określone, czyli nie koniecznie dbają o samych siebie. Niekiedy spotyka się naiwnych ludzi, którzy powiedzmy wpychają ręce przez kraty aby dotknąć zwierze, a przecież ten może podjeść i ugryźć albo co gorsza odgryźć rękę. Zoo to przyjemne miejsce, ale jednak uwaga na własne życie powinna być najważniejsza. Ludzie czasami są niepoważni, a pracownicy muszą na nich uważać.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.