Wpisy oznaczone tagiem nauka

Nauczanie porządku

Nauczanie porządku Szczeniaki są bardzo miłe, ale i kłopotliwe. Pierwszy kłopot z nimi po przywiezieniu do domu to załatwianie spraw fizjologicznych. Szczeniakowi jak się chce siusiu czy kupkę to nie patrzy gdzie, tylko załatwia się od razu. To do nas należy aby jak najszybciej nauczyć ich wychodzenia na spacer i tam załatwiania swoich spraw. Ale do tego czasu my musimy jakoś sobie radzić. Aby pies się nie załatwiał w domu nie zawsze dysponujemy czasem co trzy godziny aby chociaż na chwilkę z nim wyskoczyć. Dlatego też w kuchni na terakocie położyłam gazetę i jak szczeniak musiał się załatwić to kierowałam go na odpowiednie miejsce. I tak osiągnęłam pierwszy sukces, że nie siusiał po całym mieszkaniu tylko w jednym miejscu. Przy okazji przyjęłam zasadę, że po wieczornym spacerze pies już nic nie je i picie ma też ograniczone. Ponadto żyjąc pod jednym dachem ze szczeniakiem można zaobserwować po zachowaniu, że zbliża się moment załatwiania przez pupila. Wtedy biegiem się ubieram i wyskakujemy na dwór. Pochwał dla psiaka z mojej strony nie ma końca, że jest taki grzeczny.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. sklepy jeździeckie online ogłowie hanowerskie kask jeździecki wypinacze

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.