Wpisy oznaczone tagiem miejsce

Warunki dla psa

Warunki dla psa Jak już wybraliśmy odpowiedniego psiaka, przed jego przybyciem do naszego domu musimy zastanowić się gdzie będzie jego posłanie oraz miejsce do spożywania posiłków. Można zrobić mu posłanie tanim kosztem ze starych kołder czy koców lub kupić gotowe w sklepie w zależności od wielkości psa przewidując jego wielkość docelową. Przy okazji można od razu kupić jakieś zabawki, aby nasz szczeniak miał się czym bawić i nie niszczył nam naszych sprzętów. A raczej bez tego się nie obejdzie bo pierwsze ząbki szczeniaka są ostre jak igiełki i wtedy on wszystko by gryzł. Jak już wspomniałam należy również przyszykować miski. Najlepiej od razu dwie sztuki. Jedna do pici, druga do jedzenia. Z praktyki już wiem, że powinny stać w kuchni. Tam najłatwiej jest posprzątać po jedzeniu czy piciu. Miski plastikowe nie zawsze zdają egzamin bo niektóre psy traktują je jak zabawki i bawią się nimi podgryzając je, wywracając do góry nogami czy wynoszą do innych pomieszczeń. Pies od początku musi wiedzieć, że jest członkiem rodziny i gdzie jest jego miejsce.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. kody rabatowe media expert www.wydawajdobrze.pl/media-expert-kody-rabatowe-kupony-gazetka Atawizmy chusta do noszenia psa

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.