Wpisy oznaczone tagiem łowiecki

Polski Związek Łowiecki

Polski Związek Łowiecki W naszym kraju organizacją, która zrzesza myśliwych oraz łowieckie koła jest Polski Związek Łowiecki. Jego korzenie sięgają jeszcze dziewiętnastego stulecia. Wówczas właśnie na polskich ziemiach zaczęły się zawiązywać pierwsze towarzystwa o charakterze łowieckim. Przed osiemdziesięcioma sześcioma laty został powołany do życia Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich. Sześć lat później został przekształcony w Polski Związek Stowarzyszeń Łowieckich, ażeby wreszcie na trzy lata przed wybuchem drugiej wojny światowej przyjąć taką nazwę, jaka obowiązuje do dnia dzisiejszego. W chwil obecnej działalność tej organizacji jest regulowana w oparciu o przepisy prawa łowieckiego. Najwyższą jej władzę natomiast stanowi Krajowy Zjazd Delegatów. Poza tym, oczywiście, są również Naczelna Rada Łowiecka oraz Zarząd Główny. Aktualnie Związek zrzesza w swych szeregach przeszło sto tysięcy członków.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. torba dla psa ubranka dla małych psów torba dla psa

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.