Wpisy oznaczone tagiem klatki

Zwierzęta w klatkach

Zwierzęta w klatkach Zwierzęta w klatkach w zoo to wielka atrakcja. Ogólnie to sama idea zoo to ochrona zwierząt przed wyginięciem, ponieważ na wolność nie dałyby sobie rady w dzisiejszych czasach, albo działalność kłusownicza człowieka zniszczyłaby ten gatunek. Ogólnie to skoro zwierzęta są przetrzymywane to dlaczego by na nich nie zarobić, a więc ktoś wpadł na pomysł aby cały obiekt ogrodzić i oczywiście z czasem zacząć wpuszczać odpłatnie ludzi i pokazywać im swoje zbiory. Jest to dobry pomysł, ponieważ w taki właśnie sposób można zarobić na pokarm dla zwierząt i oczywiście opłacić pracowników, ponieważ zoo jednak potrzebuje obsługi wielu ludzi, a przede wszystkim opieki medycznej dla zwierząt, a przecież to kosztuje i to nie małe pieniądze. Oczywiście klatki musza być wielkie aby zwierzęta posiadały jakiś komfort życia. Jednak nie można liczyć się ze zbyt wielką ilością metrów kwadratowych, ponieważ nikogo ni stać na wykupywanie niezliczonych ilości ziemi. Zoo to bardzo dobre miejsce na spędzenie niedzieli wraz z rodziną.

Ochrona człowieka

Ochrona człowieka Ogólnie zoo to chroni zwierzęta, ale w sumie odwiedzających też. Nie zawsze możemy być pewni, że zwierzęta, które przebywają w zoo nie zrobiłyby nam krzywdy, a więc nie ma pewności co do naszego bezpieczeństwa, a więc nie możemy się zachowywać lekkomyślnie i nie wolno nam się pchać tam gdzie jest niebezpiecznie. Ogólnie to w zoo są bardzo zmyślne systemy zabezpieczeń, które mają zapewnić dwu stronną ochronę, czyli oczywiście zwierzętom przebywającym w zoo przed gośćmi, i odwrotnie, ponieważ goście również mogą się bać zwierząt, co jednak jest dość zrozumiałe. Goście odwiedzający zoo nie zawsze przestrzegają reguł, które są jasno określone, czyli nie koniecznie dbają o samych siebie. Niekiedy spotyka się naiwnych ludzi, którzy powiedzmy wpychają ręce przez kraty aby dotknąć zwierze, a przecież ten może podjeść i ugryźć albo co gorsza odgryźć rękę. Zoo to przyjemne miejsce, ale jednak uwaga na własne życie powinna być najważniejsza. Ludzie czasami są niepoważni, a pracownicy muszą na nich uważać.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. pozyczki on line pożyczka hipoteczna torba dla chihuahua HARMA color

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.