Wpisy oznaczone tagiem klasyfikacja

Grupy i klasyfikacje

Grupy i klasyfikacje Owczarka niemieckiego nazywa się często zastępczo owczarkiem alzackim i jest to nazwa , z którą zapewne spotkał się każdy z nas. Inne, mnij znane w Polsce nazwy to Deutscher, Schaferhund, German Shepherd Dog. W przypadku owczarka niemieckiego stosuje się siedem wzorców rasy. Wzorce te to: najbardziej znany FCI, i mnij znane AKC, ANKC, CKC, KC, NZKC, UKC. Jeżeli chodzi o pierwszy wzorzec rasy, a mianowicie FCI, owczarka klasyfikuje się tu jako grupę I , sekcję 1, numer wzorca 166. Klasyfikacja ta jest najbardziej znaną nawet wśród laików. Następne wzorce ras są już mniej znane i w związku z tym są rzadziej stosowane. Kolejny wzorzec AKC, klasyfikuje owczarka niemieckiego w grupie 7, owczarki. Wzorzec ANKC klasyfikuje owczarki w 5 grupie o nazwie psy pracujące. Kolejny wzorzec rasy, jakim jest CKC, klasyfikuje psa w grupie czwartej o nawie owczarki. Wzorzec rasy nazwany KC(UK) zakwalifikował owczarka niemieckiego jako psa pasterskiego i umieścił go w grupie szóstej. Kolejny wzorzec NZKC klasyfikuje psa jako psa pracującego w grupie piątej. Ostatni wzorzec jakim jest UKC zakwalifikował owczarka niemieckiego w grupie czwartej -owczarki.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. torba dla psa kod promocyjny media expert www.wydawajdobrze.pl/media-expert-kody-rabatowe-kupony-gazetka pożyczki bez bik dla zadłużonych

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.