Wpisy oznaczone tagiem karmienie

Zakończenie dnia w zoo

Zakończenie dnia w zoo Zoo też musi odpocząć. Jest to oczywiście odniesienie do zwierząt, które musza spać i odpoczywać, a przecież jeżeli w pobliżu będą oglądający to nie uda się to zbyt szybko, co nie wpłynęłoby dobrze na zwierzęta, a rolą zoo jest sprawić aby czuły się one jak najlepiej i oczywiście w pewnym stopniu aby czuły się naturalnie jak w domu, co do końca nie jest możliwe, ponieważ ograniczają je kraty. Zakończenie dnia w zoo jest ogłaszane przez radio, aby każdy z odwiedzających wiedział o tym akcie, ponieważ nikt nie chciałby zostać na noc w miejscy w którym przebywa wiele zwierząt dzikich i tylko czyhają na jakąś okazję aby się wydostać. Ogólnie to możemy nawet mówić o sytuacjach kiedy goście są wypraszani z zoo, ponieważ godziny zamknięcia i otwarcia są jasno określone, a wiec nie należy ich łamać. Ogólnie ludzie nie zawsze są chętni do współpracy i najczęściej się zachowują na odwrót do tego jak powinni. Zamknięcie zoo oznacza sprzątanie i zabezpieczanie klatek, aby zwierzęta się nie wydostały na wolność podczas nocy.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. liletink.pl nosidełko dla yorka popręg skórzany skokowy akcesoria do jazdy konnej dla dzieci

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.