Wpisy oznaczone tagiem jedzenie

Żywienie

Żywienie Właściwe odżywianie psa jest bardzo istotne w zależności od wieku. Najlepiej szczeniakowi jest przy cycu swojej mamy. Ale co dobre to szybko się kończy. Szczeniak mając dwa miesiące bardzo często jest już rozdzielany od mamy. Nie można mu dać od razu karmy jak dla dorosłego psa bo jego brzuszek nie wytrzyma tego. Na początku należy karmić go karmą dla niemowlaków i dawać mu mniejsze porcje , a częściej. Wodę do picia praktycznie powinien mieć stale. W pierwszym roku życia następuje bardzo duży rozwój zwierzęcia. Widoczny on jest z miesiąca na miesiąc. Dlatego należy zmieniać mu karmy w zależności w którym miesiącu życia jest szczeniak. Teraz nie ma z tym żadnego problemu. Karm jest bardzo wielki wybór. Zależy tylko od wyboru firmy. Wiadomo, że renomowana firma ma lepsze jedzenie, bogatsze w witaminy, robione z lepszych półproduktów, ale jest ono za to droższe. Ale czy na początku nie warto zainwestować w nowego członka rodziny i nie mieć później z nim kłopotów zdrowotnych. Odpowiednie zadbanie w żywienie naszego psa odwdzięczy nam się stokrotnie.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów.

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.