Wpisy oznaczone tagiem historia

Rys historyczny

Rys historyczny Na początku XX wieku owczarek niemiecki nie wyglądał tak, jak pragnęli tego hodowcy. Na skutek chowu, który nazywany jest krewniaczym, powstała w 1925 roku rasa wysoka i niezgrabna przez to brak jej było cech ideału. Mieszana rasa owczarka niemieckiego powstała na skutek mieszania w rozpłodzie co prawda psa o cechach idealnych, jednakże suka wprowadzana do hodowli pochodziła z raz pasterskich. Nie dość tego, że wygląd psa był inny niż sobie założono, to jeszcze powstawały u niego wady uzębienia, a także wady charakteru. Od 1922 roku wprowadzono system przeglądów, który polegał na ostrej krytyce każdego rozpłodu psa. Jednoczenie prowadzono zalecenia i polecenia jak hodować owczarka, z dodatkowym opisem. W !925 roku na wystawie psów dokładnie określono kształt i wygląd jaki powinien mieć modelowy owczarek niemiecki. Zwycięzcą tej wystawy został pies Klodo von Boxberg. Pies ten stał się idealnym przedstawicielem rasy owczarka niemieckiego i do dziś stanowi przykład do naśladowania.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. torba socjalizacyjna

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.