Wpisy oznaczone tagiem higiena

Higiena w zoo

Higiena w zoo Higiena w miejscu przebywania zwierząt jest bardzo ważna. Oczywiście w takim miejscu bardzo łatwo o chorobę, a więc musimy bardzo często czyścić zoo i oczywiście zadbać o to aby odwiedzający ludzie nie zostawiali zbyt wielkiego bałagany, ponieważ może się to skończyć bardzo źle. Ogólnie to za śmiecenie w miejscach publicznych przysługuje nie mała kara dla człowieka, który się tego dopuścił, a więc nie powinniśmy sobie zawracać głowy myślami, że wyrzucę śmieci jak nikt nie patrzy, ponieważ najczęściej zoo jest monitorowane i nawet jeżeli uda nam się wyjść to i tak mogą nas zidentyfikować po nagraniu, czyli w gruncie rzeczy i tak mamy przechlapane. Zwierzęta na pewno również zostawiają mnóstwo zanieczyszczeń na wybiegach, a więc musimy zadbać oto aby nie były one tam zbyt długo, ponieważ jest to idealne miejsce do rozwijania się bakterii, które z pewnością staną się doskonałym miejsce do powstawania chorób, które mogłyby zdziesiątkować nasze zoo, a przecież w takim wypadku trzeba je zamknąć i przyniosłoby to wielkie straty.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. sklep pszczelarski

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.