Wpisy oznaczone tagiem gwara

Gwara myśliwska

Gwara myśliwska Myśliwi – podobnie zresztą jak każda grupa czy to społeczna, czy zawodowa – posiadają swoją własną gwarę. Gwara łowiecka określana jest również mianem języka łowieckiego – będzie raczej trudna do zrozumienia dla osób nie zainteresowanych myśliwską tematyką. W łowieckich kręgach natomiast przykłada się bardzo dużą wagę do tego, ażeby takowe właśnie tradycje kultywować i pielęgnować. Pamiętać przy tym należy o tym, że także i gwara łowiecka ma to do siebie, że zmienia się. Pojawiają się coraz nowe techniki i tym podobne, a wraz z nimi przychodzi również nowe słownictwo. Tutaj także nie brakuje archaizmów, które już dawno temu wyszły z użycia. W kręgach łowieckich taki język jest całkowicie zrozumiały. W zdecydowany sposób ułatwia myśliwym porozumiewanie się pomiędzy sobą. Nie da się ukryć, iż ma on też pewien psychologiczny akcent, a mianowicie taki, że pozwala na zachowanie pewnej niezależności.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. torba dla maltańczyka HARMA color prywatne pożyczki

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.