Wpisy oznaczone tagiem dbanie

Pielęgnacja owczarka niemieckiego

Pielęgnacja owczarka niemieckiego Pielęgnacja owczarka niemieckiego nie jest szczególnie trudna i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. U owczarków długowłosych pielęgnacja przebiega nieco inaczej, z uwagi na ich długą sierść. Takiego psa należy niewątpliwie często wyczesywać, a jeszcze częściej w okresie jego linienia. Psy , które trzyma się w mieszkaniach potrzebują jednak specjalnego traktowania. Może mieszkać w mieszkaniu pod warunkiem, że zapewni mu się codzienny ruch na świeżym powietrzu i nie wystarczy tylko sam spacer, powinno zapewnić mu się kilkadziesiąt minut biegania. W związku z tym, że psy wyhodowano z myślą o pasterstwie bieganie z nim jest naprawdę konieczne, gdyż inaczej pies wygląda na zaniedbanego, zmienia się jego wygląd. Z uwagi na to, że owczarki potrzebują dużo ruchu często zdarza się że chorują na dysplazję stawu biodrowego i stawu łokciowego. Kolejną chorobą na którą zapada owczarek jest gnilec, szczególnie więc powinno się dbać o niego w przypadku skaleczeń. Często pojawiają się u niego zmiany alergiczne, jednak są one dosyć widoczne i łatwe do zdiagnozowania.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. odstojniki do miodu liletink.pl forum akwarystyczne

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.