Wpisy oznaczone tagiem anakonda

Anakonda

Anakonda Węże sieję wielki postrach nie tylko wśród ludzi ale także zwierząt. Na szczęście w naszym kraju nie występują gatunki silnie drapieżne. Ludzie najbardziej obawiają się węży jadowitych, których toksyny mogą powalić dorosłego człowieka w przeciągu kilku minut. Istnieją również węże zwane dusicielami, z których największe jest anakonda olbrzymia. Zamieszkuje ona mokradła, rzeki oraz bagna ameryki południowej. Najczęściej można ją spotkać w lasach tropikalnych amazonki. Anakondy mogą dorastać do dziesięciu metrów długości i prawie trzystu kilogramów wagi. W wodzie wąż może rozwinąć prędkość nawet dwudziestu kilometrów na godzinę, a w zanurzeniu może tkwić przez prawie trzydzieści minut. Wąż posiada szeroką bazę pokarmową żywi się ssakami takimi jak tapiry, dziki, kapibary, jelenie nawet duże jaguary. Nie gardzą także gadami takimi jak kajmany, czy rybami i ptakami. Ze względu na swoje ogromne rozmiary anakonda jest w stanie połknąć całości człowieka, choć takie przypadki zdarzały się sporadycznie.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. akwarystyka forum obroża z apaszką Lile Tink

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.