Wpisy z Wrzesień 2014

Komar

Komar Ludzie często zagrożenia u zwierząt szukają u największych, najjadowitszych czy najniebezpieczniejszych przedstawicieli tego rzędu, takich jak węże, krokodyle, lwy czy rekiny. Często warto spojrzeć też na mniejsze nawet kilkumilimetrowe okazy, które stanowią dla nas ogromne zagrożenie. Wydają się one niepozorne a mogą wyrządzić wielkie szkody. Traktujemy je jako codzienność naszego życia, jako niewielkiego i małoznaczącego, ponieważ kilkumilimetrowy komar nic nie może nam zrobić. Pożywieniem komarów jest krew. Przez umieszczony w jamie gębowej aparat kłujący i ssący pobierają krew przez skórę ssaków, a najczęściej człowieka. Przez kontakt z naszą krwią komary mogą do naszego krwioobiegu przenieść wiele śmiertelnych chorób, najniebezpieczniejsze są: malaria, żółta febra, denga, filarioza, wirusowe zapalenie mózgu, gorączka doliny Rift. Komary występują prawie na całym świecie, w bardzo dużych populacjach i dlatego to czyni je najniebezpieczniejszymi zwierzętami żyjącymi na kuli ziemskiej.

Warunki dla psa

Warunki dla psa Jak już wybraliśmy odpowiedniego psiaka, przed jego przybyciem do naszego domu musimy zastanowić się gdzie będzie jego posłanie oraz miejsce do spożywania posiłków. Można zrobić mu posłanie tanim kosztem ze starych kołder czy koców lub kupić gotowe w sklepie w zależności od wielkości psa przewidując jego wielkość docelową. Przy okazji można od razu kupić jakieś zabawki, aby nasz szczeniak miał się czym bawić i nie niszczył nam naszych sprzętów. A raczej bez tego się nie obejdzie bo pierwsze ząbki szczeniaka są ostre jak igiełki i wtedy on wszystko by gryzł. Jak już wspomniałam należy również przyszykować miski. Najlepiej od razu dwie sztuki. Jedna do pici, druga do jedzenia. Z praktyki już wiem, że powinny stać w kuchni. Tam najłatwiej jest posprzątać po jedzeniu czy piciu. Miski plastikowe nie zawsze zdają egzamin bo niektóre psy traktują je jak zabawki i bawią się nimi podgryzając je, wywracając do góry nogami czy wynoszą do innych pomieszczeń. Pies od początku musi wiedzieć, że jest członkiem rodziny i gdzie jest jego miejsce.

Zwierzęta w klatkach

Zwierzęta w klatkach Zwierzęta w klatkach w zoo to wielka atrakcja. Ogólnie to sama idea zoo to ochrona zwierząt przed wyginięciem, ponieważ na wolność nie dałyby sobie rady w dzisiejszych czasach, albo działalność kłusownicza człowieka zniszczyłaby ten gatunek. Ogólnie to skoro zwierzęta są przetrzymywane to dlaczego by na nich nie zarobić, a więc ktoś wpadł na pomysł aby cały obiekt ogrodzić i oczywiście z czasem zacząć wpuszczać odpłatnie ludzi i pokazywać im swoje zbiory. Jest to dobry pomysł, ponieważ w taki właśnie sposób można zarobić na pokarm dla zwierząt i oczywiście opłacić pracowników, ponieważ zoo jednak potrzebuje obsługi wielu ludzi, a przede wszystkim opieki medycznej dla zwierząt, a przecież to kosztuje i to nie małe pieniądze. Oczywiście klatki musza być wielkie aby zwierzęta posiadały jakiś komfort życia. Jednak nie można liczyć się ze zbyt wielką ilością metrów kwadratowych, ponieważ nikogo ni stać na wykupywanie niezliczonych ilości ziemi. Zoo to bardzo dobre miejsce na spędzenie niedzieli wraz z rodziną.

Hogzilla

Hogzilla Jeżeli chodzi o rozmiary upolowanych zwierząt, od czasu do czasu padają w tym zakresie rekordy. Znakomitym tego przykładem może być w tym miejscu Hogzilla. Takim oto imieniem obdarzono dzika, jaki został upolowany przed pięcioma laty w Stanach Zjednoczonych, a uściślając – w stanie Georgia. Ustrzelił go amerykański myśliwy nazwiskiem Chris Griffin. Kiedy zdjęcia tego zwierzęcia trafiły na łamy gazet, aż wrzało od plotek oraz niesamowitych opowieści. Pojawiła się między innymi informacja, jakoby dzik ten ważył przeszło czterysta pięćdziesiąt kilogramów, a na długość liczył sobie ponad trzy i pół metra. W końcu jednak naukowcy z National Geographic Society postanowili to sprawdzić i dzika ekshumowano. Powyższe dane okazały się przesadzone waga o niemalże sto kilogramów, a długość o mniej więcej metr. Ponadto okazało się również, iż Hogzilla był mieszańcem dzika oraz zwykłej, domowej świni.

Ośmiornica

Ośmiornica Dla zwykłego człowieka, zagrożenia ze strony zwierząt czekają wszędzie zarówno na lądzie, w wodzie oraz powietrzu. W zbiornikach wodnych występują tak niebezpieczne zwierzęta jak rekiny, różnego typu parzydełkowce czy koralowce. Jednak to nie one stanowią dla nas największe zagrożenie. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że to ośmiornica zwana blue-ringed stanowi dla nas największe zagrożenie. Jest bardzo niewielka waży około dziesięciu dekagram i rozmiarami przypomina piłeczkę pingpongową. Mimo swoich niepozornych rozmiarów swoim jadem jednokrotnie potrafi zabić nawet dwudziestu pięciu dorosłych ludzi. Możemy ją spotkać na głębokości pół metra jak i dwudziestu metrów. Kontakt z tą ośmiornicą kończy się zazwyczaj śmiercią w przeciągu kwadransu po ugryzieniu. Trucizna atakuje układ oddechowy oraz układ mowy. Jeśli natychmiast nie udzielimy pierwszej pomocy poszkodowanemu przez to zwierze nie będzie szans na uratowanie życia. Jeśli jednak natychmiast rozpoczniemy reanimację, mimo, że poszkodowany nie będzie dawał żadnych oznak życia, szansa na uratowanie człowieka jest bardzo duża.

Zabawa

Zabawa Młody psiak nie wie co go jeszcze czeka w życiu dorosłych. Dla niego najprzyjemniejszą rzeczą to są zabawy i psoty. Czeka tylko na zaproszenie od swojego właściciela aby się z nim pobawić. Nieraz potrafi sam zachęcać do zabawy przynosząc w pyszczku zabawkę lub siadając koło swego pana i szturchać go nosem czy zaczepiać łapą. Przyniesiona zabawka zazwyczaj znaczy, aby mu ją porzucać po mieszkaniu a on będzie za nią ganiał i przynosił z powrotem. Również można mu tę zabawkę podrzucać do góry, a pies będzie ją chwytał w górze. Jak się za bardzo rozochoci w zabawach to uskutecznia bieg z przeszkodami po mieszkaniu. Przeszkody to oczywiście sprzęty domowe. Aby na nie nie wpaść to je przeskakuje. Szczeniak potrafi również bawić się sam. Wystarczy mu dać jakąś zabawkę najlepiej piszczącą i wtedy mamy popisy w każdej pozycji psa. Leżącego, czołgającego się , przewracającego. Trudno tylko wytrzymać, bo jest sporo hałasu. Pies ma radość z zabawy a my dodatkowo poznajemy swojego pupila. Nie za często ale raz na jakiś czas taki hałas można wytrzymać.

  • Kategorie

  • Portal

    Z wszystkich żyjących obecnie ssaków na ziemi najwyższa jest oczywiście żyrafa, za sprawą swojej długiej szyi. Żyrafa występuje najczęściej na terenach afrykańskiej Sahary. Zwierzę jest roślinożercą i najczęściej żywi się liśćmi akacji. Akacja jest bardzo specyficzną rośliną. Posiada kolce oraz specyficzne substancje w swoich liściach, aby odstraszyć roślinożercę. Jednak żyrafa potrafi się przed tym zabezpieczyć poprzez specjalne podniebienie i ślinę. Dorosłe samce mogą osiągnąć wzrost dochodzący nawet do ponad pięciu metrów, przy wadze tysiąca trzystu kilogramów. lyson www.zmtorun.pl

  • Wpisy

  • Żyrafa mimo niesprzyjających warunkach fizycznych potrafi bardzo szybko się przemieszczać. Biegnąc potrafi rozwinąć prędkość dochodzącą nawet do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największym zagrożeniem dla żyraf w afrykańskiej sawannie są lwy. Drapieżniki atakują tych roślinożerców z zaskoczenia, na przykład przy wodopojach, gdy żyrafa musi schylić się do wody. Wtedy z zaskoczenie lew atakuje żyrafę wbijając jej ostre pazury w szyję.